Çocuğunuzun Dişlerini Fırçalamasına Yardım Edin

Çocuğunuzun Dişlerini Fırçalamasına Yardım Edin

Diş çürüğü, beş yaşın altındaki çocukları etkileyen en yaygın hastalıktır, ancak neredeyse tamamen önlenebilir durumdadır. Günde iki kez dişlerin fırçalanması, çocuklarda çürük görülme olasılığını azaltmaktadır. Çocukların diş fırçalama alışkanlığını kazanması ailelerinin sayesinde olmaktadır ve burada ebeveynlere büyük görev düşer. Ancak bu durumda ne yapması gerektiğini bilmeyen ebeveynler için bazı ipuçlarını derledik;

Video Kullanın

İlk kez çocuğunuza diş fırçalamayı öğretecekseniz, aynı anda iki dakika fırçalamak zor olabilir. Bunun nedeni çocukların aynı anda iki farklı şeye odaklanmakta zorlanıyor olmasıdır. Bir diş fırçalama videosu izleterek çocuklarınızla bunu eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu eğitim videoları, çocukların diş fırçalamasına yardımcı olur ve her biri en az iki dakika sürer. 

Eğlenceli Diş Fırçası Satın Alın

Çocuğunuzu, kullanmayı sevdikleri eğlenceli bir diş fırçası satın alarak diş fırçalamaya ikna etmeye yardımcı olabilirsiniz. Yeni bir diş fırçası alırken, çocuğunuzu yanınıza alın ve çekici bulduklarından birini seçin. 

Elektrikli Diş Fırçasını Deneyin

Elektrikli bir diş fırçası, fırçalamaya başlayan çocuklar için çekici bir seçenektir çünkü bunlar çalıştırmak için daha az beceri ve fiziksel hareket gerektirirler. Özellikle çocuklar için yapılmış bir elektrikli diş fırçalarını almanız daha doğru olacaktır. 

Birlikte Fırçala

Çocuğunuzun dişlerini ilk fırçaladığında ona yardımcı olmak ve bazı ipuçları vermek için siz de onunla beraber dişlerinizi fırçalayın. Bu çocuğunuza çok eğlenceli gelecektir ve size bakarak ne yapması gerektiğini anlamasına da yardımcı olacaktır. Ayrıca, çocuğunuzla eğlenceli bir rutine girmenize ve birlikte biraz daha zaman ayırmanıza yardımcı olabilir.

İLETİŞİME GEÇ

Randevu & İletişim

Randevu almak için aşağıdaki iletişim formu ve telefon numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00
  • Cumartesi 09:00 - 14:00
Whatsapp üzerinden ulaşın
+90 533 048 22 15

Formu Doldur

İsteklerinizi ve sorularınızı biledirmek için formu doldurabilrisiniz.