Gülüşünüze Zarar Veren Gündelik Alışkanlıklar

Gülüşünüze Zarar Veren Gündelik Alışkanlıklar

Dişlerin ömür boyu sağlıklı bir biçimde kalması gerekiyor. Fakat bazı alışkanlıklar dişlerinizin dayanıklılığını fark etmeden azaltabilir. Gülüşünüzün yapısını ve sağlığını tehlikeye atabilecek alışkanlıkları tanıyarak dişlerinizi korumak için önlemler alabilirsiniz.

Düzenli Diş Bakımından Kaçınmak

Birçok kişi düzenli diş temizliğini zaman yetersizliği veya diğer kişisel nedenlerden dolayı atlıyor. Bununla birlikte, bunu yapmak diş çürüğü, diş eti hastalığı ve diğer yaygın ağız sağlığı sorunlarına neden olabilir. 
Bu nedenle, temizlik için her 6 ayda bir diş hekimini ziyaret ettiğinizden emin olmanız gerekir.

Çok Sert Fırçalama

Fırçalama iyi ağız sağlığının önemli bir bileşenidir. Elbette yanlış yapılmadığı zaman. Sert fırçalamak diş minesini yıpratabilir, diş etlerinizi tahriş edebilir, diş hassasiyetinizi artırabilir ve çürüklere neden olabilir. Yumuşak kıllı veya elektronik bir diş fırçası satın alarak, dişlerinizi temizlerken hasarı önleyebilirsiniz. 

Dişleri Temizlemek İçin Yanlış Malzemeleri Kullanmak

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalasanız da aralarda kalan artıkları temizlemek için diş ipi kullanılması şarttır. Dişlerinizin arasındaki yiyecekleri çıkarmak için kürdan veya sivri bir şey kullanmak diş hasarına neden olabilir.

Dişleri Sıkmak

Gece uykunuzda dişlerinizi sıktığınızı bilmiyor olabilirsiniz, ancak eğer çene ağrısı ile uyanıyor ve baş ağrısı çekiyorsanız böyle bir durum olabilir. Aynı zamanda eğer eşiniz varsa bu konuda size bilgi verebilir. Bu gibi bir durum çene kitlenmesine neden olabileceği gibi, dişlerin aşınmasını da sağlar.

İLETİŞİME GEÇ

Randevu & İletişim

Randevu almak için aşağıdaki iletişim formu ve telefon numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00
  • Cumartesi 09:00 - 14:00
Whatsapp üzerinden ulaşın
+90 533 048 22 15

Formu Doldur

İsteklerinizi ve sorularınızı biledirmek için formu doldurabilrisiniz.