Ağız ve Diş Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağız ve Diş Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağız ve diş sağlığı dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Ülkemizde diş sağlığına gereken önem verilmese de gün geçtikçe diş ve ağız sağlığını önemseyen kişi sayısı artmaktadır. Diş sağlığı sadece dişleri fırçalamakla olmamakla beraber düzenli diş muayeneleri de yaptırılmalıdır. Diş sağlığı vücudun genel sağlığını da etkilemektedir. Ağızdaki bakteriler zamanla tüm organlara yayılır ve hastalıklara neden olabilirler.

Diş fırçalama alışkanlığı çocukluk yaşlarından itibaren kazanılmalıdır. Çocuklara diş fırçalama alışkanlığını kazandırmanın en iyi ve doğru yolu ise ebeveynlerin de aynı şekilde diş fırçalama alışkanlığının olmasıdır. Anne babasının dişlerini fırçalamadığını gören bir çocuk diş fırçalama alışkanlığını kazanamayacaktır. Bu konuda ebeveynlerin daha dikkatli olmaları şarttır. Diğer yandan diş sağlığı yediğimiz yiyecekler ve içtiğimiz gıdalar nedeniyle de bozulmaktadır. Özellikle çocukların çok fazla şekerli ve asitli gıda tüketmesi dişlerde tahribe neden olacaktır.

Dişlerdeki sorunlar sadece diş fırçalamamaktan ileri gelmez elbette. Dişlerin şekillerinin bozuk olması ön dişlerin çapraşık olması gibi durumlarda şekilsel ve estetik olarak bir bozukluk olduğu için ortodontik tedavi şarttır. Ortodontik tedavide diş telinin yanı sıra başka tedavi seçenekleri de uygulanabilir. Ancak buna uzman doktorlarımız karar verecektir.

İLETİŞİME GEÇ

Randevu & İletişim

Randevu almak için aşağıdaki iletişim formu ve telefon numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00
  • Cumartesi 09:00 - 14:00
Whatsapp üzerinden ulaşın
+90 533 048 22 15

Formu Doldur

İsteklerinizi ve sorularınızı biledirmek için formu doldurabilrisiniz.