İstanbul All on Four İmplant Tedavisi-All on 4 Fiyatları

all on four - 4 tedavisi, nedir, nasıl yapılır, fiyatları İstanbul

All on four dental implant tedavisi sonunda, dişsiz kalmanız sebebiyle sıkıntı çektiğiniz yemek yiyememe, düzgün konuşamama, ağrı, görüntü problemlerinize çare bulabilirsiniz. Psikolojik olarak kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayan bu tedavinin fiyatı da klasik tedavi yöntemlerine göre nispeten daha ucuz. Peki All on 4 dental implant tekniği nedir?

All on four implant tedavisi nedir? İstanbul

All on 4 implant diş tedavisi, özellikle dişleri olmayan hastaların sıklıkla başvurduğu, başarısı kanıtlanmış bir uygulamadır. All on four tekniği ile tedavide, her diş eksikliği için bir implant takmak yerine, farklı açılarla yerleştirilen 4 adet implant üzerine bütün dişler kalıp halinde yerleştirilir. Bu sebeple yeterli ve güçlü çene kemiği olmayan hastalar, all on 4 implant tekniği ile tedavi olarak estetik ve konforlu bir ağız yapısına kavuşur. All on four-4 diş implant tedavisi İstanbul'da bulunan polikliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır. All on four implant diş tedavisi için Diş Polikliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.


All on 4 dental implant tedavisi kimlere uygulanır?

All on four dental implant tedavisi özellikle şu gruptaki insanlar tarafından tercih edilmektedir:

  Hiç dişi olmayanlar.

  Dişlerini tamamen kaybetmiş olan kişiler

  Kırık ve sallantılı dişlere sahip olan ve dişlerinin çoğu olmayan kişiler.

  Dişlerinin çoğunu kaybetmiş ve çekilmesi gereken kırık kök ve sallantılı dişi bulunanlar.

  Hareketli protezden rahatsız olanlar.

  Dişlerini kaybettiği için hareketli protez kullanan ve kullanmış oldukları hareketli protezler sebebiyle yeme-içme sorunu yaşayan, hoşlandığı çoğu şeyi tüketemeyen, damak rahatsızlıkları çeken, protezlerini düşüren, düzgün konuşamayan, ağrılı süreçler geçiren, ağzının görüntüsü sebebiyle huzursuzluk hisseden kişiler.

  Kemik erimesi ve kemik kaybı olanlar.

  Kemik erimesi ve kemik kaybı olanlar greftleme veya kemik büyütme işlemlerine ihtiyaç duymadan all on four dental implant tedavisini düşünebilir. Yani standart ımplant tedavisinden farklı olarak güçlü bir kemik yapısına sahip olmayan hastalar bu tedavi ile dişsizlik şikayetlerine çare bulabilirler.

  Nispeten düşük fiyatlı tedavi arayanlar.

  Standart implant tedavisinde fazla sayıda implant yerleştirilmektedir. Çok sayıda implant diş takılması yerine tek seansta ve aynı günde 4 adet implantla doğal dişlere kavuşmak isteyenler all on four dental tedavisi ile daha az ödeme yapacaklardır. Ekonomik durumu iyi olmayan ve uzun süren tedavi için vakti olmayan hastalar için büyük fırsattır.

  All on four dental implant tedavisi için riskli hastalığı olmayanlar.

  Bu tedaviyi düşünenler için diş hekimlerinin dikkat ettiği iki hususu da eklemek gerekir. Hastaların genel sağlık durumunda implant tedavisine engel bir durum bulunmamalı ve implant diş uygulaması için risk oluşturacak kronik hastalık olmamalıdır. (Diyabet, yüksek tansiyon gibi hastalıkların All on 4 implant tedavisi için riskli olduğu biliniyor. Bu hastalıklar konusunda uzman olan doktorla diş hekiminin görüşmesinden sonra tedaviye başlamak isabetli olacaktır.)


All on four dental implant tekniğinin avantajları nelerdir?

 • Dişlerini kaybetmiş hastalar için memnuniyet veren sonuçlar alınır.

 • Tek çenedeki bütün dişlerini kaybeden hastalarda veya tam dişsizlik durumunda tüm ağız implant tedavilerinde başarılı sonuçlar sunar.

 • Her yaştan hastaya uygulanabilir.

 • Çene kemiği ve diş gelişimini tamamlayan 18 yaş üstündeki her hastaya uygulanabilir.

 • Operasyon süresi kısadır.

 • Bu tedavi için ağız ve çene yapısı uygun olmayan hastalarda standart implant tekniğinde yapılan kemik büyütme, greftleme gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaz. Alt çenede azı dişlerin olmaması sebebiyle kemik erimesi meydana geldiği için bu bölgeye implant takılması güçleşir. Aynı şekilde üst çenedeki sinüs denilen boşlukların aşağı doğru genişleme yapması da üst çenede implant yerleştirme işini zorlaşır. all on four dental implant tekniği kullanılarak bu sorunlar aşılmakta ve implant uygulamasında sıkıntı yaşanmamaktadır. Standart implant tedavisinde ise farklı seanslar gerekmektedir.

 • Daha az sayıda implant kullanılır.

 • Hastanın ağzında hiç diş olmasa dahi 4 adet implant yeterli olmaktadır. Standart implant tekniği için 8-10 adet implant gerekiyor (bazen 6 adet).

 • Kemik erimesi olsa dahi bu tedavi uygulanabilir.

 • Çene kemiğinin arka tarafında kemik erimesi sebebiyle implantın takılamadığı durumlarda all on four dental implant tekniği ile sabit dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır.

 • Hareketli protezlerinden rahatsız olanlar için ideal bir tedavidir.

 • Geleneksel diş protezleri hareketlidir ve hastalar bu protezi kullanırken bulantı, düşürme, damağa vurma, batma, yanma gibi sıkıntılar çekmektedir. All on four dentalimplant tedavisi ile kalıcı dişlerine kavuşan kişiler bu sıkıntılarla mustarip olmaktan kurtulur.

 • Geleneksel protezlerde olduğu gibi temizlik için protezleri çıkartmaya gerek yoktur.

 • Geleneksel diş protezlerinin temizlik için çıkarılması gerekir ve hastalar için bu işlem çok zahmetlidir. All on four implantlar sabittir ve doğal dişler gibi diş fırçası ve diş macunu ile temizlik yapılabilir.

 • Kullanımı kolaydır.

 • Geleneksel damak protezlerindeki gibi hastanın damak bölümünü kaplamadığından kullanımı daha kolaydır.

 • Ekonomiktir.

 • All on four dental implant tedavisi, standart implant tedavisine nazaran daha ekonomiktir. Eksik dişlerin herbirisi için bir implant diş kullanmak yerine all on four implant tedavisi sayesinde 4 implant üstüne protez yerleştirilerek daha az maliyetle tedavi tamamlanmış olur.

All on four dental İmplant tekniği ile tedavi hakkında merak ettiğiniz şeyleri öğrenmek ve muayene olmak için randevu alabilir veya polikliniğimizi arayabilirsiniz.

All on four dental implant tedavisi nasıl yapılır?

all on four implant nasıl yapılır İstanbul

All on four dental implant tedavisi implant yerleştirme ve protez takma olarak iki aşamada gerçekleştirilir. Uygun şartları taşıyan hastaya özel bir teknikle 4 adet dental implant farklı açılarla yerleştirilir. Aynı gün ölçümler yapılarak hazırlanan geçici sabit diş protezi, implantların üzerine sabitlenir. Yaklaşık üç ay sonra hastaya kalıcı diş protezleri takılır. All on four implant tekniği hakkındaki öz ve kısa bu ifadelere ilave olarak daha detaylı ve merakınızı giderecek bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz.

  Randevu alınır ve muayeneye başlanır

  Hasta poliklinikte muayene edilir. Hastanın genel sağlık durumu incelenir ve ameliyat için riskli bir durumun var olup olmadığı poliklinik incelemeler ve tahliller (eğer gerekiyorsa) eşliğinde tespit edilir.

  Radyolojik görüntüleme ve ölçümler yapılır

  Her hastanın çene ve ağız yapısı farklılık gösterir. Bu bakımdan radyolojik incelemeler ve bilgisayarlı tomografi kullanılarak görüntüler alınır, ölçümler yapılır. Bu değerlendirmeler, hastanın All on four dental implant tedavisi için uygun ağız yapısına sahip olup olmadığı, kemik kalınlık ve yükseklikleri ve özellikle implantların nereye yerleştirileceği konusunda yardımcı olmaktadır. İlk randevuda muayenelerden ve ölçümlerden sonra cerrahi işlem aşamasına geçilir.

  Anestezi yapılarak bölge uyuşturulur

  All on four dental implant tedavisi için diş çekimlerinde olduğu gibi lokal anestezi işlemi yapılır. Diş etlerine yapılacak uyuşturma işlemi ile hasta operasyon boyunca ağrı hissetmez. Şiddetli korkusu olanlar diş hekiminden sedasyon (güvenilir ve konforlu bir anestezi yöntemidir) veya genel anestezi yapılması için talepte bulunabilir. Bu durumda hastanın randevuya geldiği zaman anestezi uzmanı ile görüşmesi anestezi işleminin daha verimli yapılabilmesi için önemlidir.

  Sallantılı ve kırık köklü dişler çekilir

  Hastanın bütün dişleri çekilmemiş veya dökülmemiş olabilir. Kırık diş kökleri veya çekilmesi zorunlu olan dişlerin bulunması halinde dental implant takma işleminden önce görev yapamaz haldeki dişler veya diş kökleri çekilir.

  4 adet dental implant yerleştirilir

  All on 4 tekniğinin en büyük avantajı doğru açı ve konumda, çene kemiğinin anatomik yapısına en uygun şekilde, alt çenedeki sinire hiç hasar vermeyerek implantların yerleştirilmesidir. Bilgisayar yardımıyla hazırlanan bir simülasyon programında kılavuz protezler hazırlanır. Kılavuz protezler ile çene kemiğine 4 adet dental implant takılır. Çene kemiğinin ön kısmında, kemiğin en kalın olduğu yere iki, çene kemiğinin arka kısmına da iki adet dental implant yerleştirilir. Ön bölümdeki implantlar 90 derecelik açıyla, azami dayanıklılık sağlamak için arkadaki implantlar ise 45 derecelik açıyla yerleştirilir.

  Geçici sabit protez yerleştirilir

  Geçici sabit akrilik protez implantların üzerine yerleştirilir. Kalıcı protez takılana kadar dişlerde kalır.

  Kalıcı sabit protez yerleştirilir

  Yaklaşık 2-4 ay sürecek olan çene kemiği ile implantların kaynaşma sürecinden sonra hastanın ağzına göre modeli oluşturulmuş zirkonyum veya Emax kuronlarla tasarlanan kalıcı hibrit protezler takılarak tedavi tamamlanır. İmplantlar üzerine yerleştirilen zirkonyum diş kaplama ya da Emax diş kaplama kuronlarla tasarlanan hibrit protezlerle estetik ve fonksiyonel olarak çok başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

All on four dental implant tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

All on four dental implant uygulamasından sonra iyileşme sürecini hızlandırmak ve geçici sabit protezi en verimli şekilde kullanmak için diş hekiminizin tavsiyelerine uymalıdır. Operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken konular şu şekilde sıralanabilir:

 • Kanama sebebiyle tampon kullanımına devam edilir: Tedaviden sonra sızıntı şeklinde de olsa bir günü bulan kanamalar olabilir. Kanamaları önlemek için hekiminizin ağzınıza yerleştirdiği tamponu 30-45 dk kadar ağzınızda üzerine bastırarak tutmalısınız. Diş hekiminiz bu hususta detaylı bilgiyi ve tamponun nasıl kullanılacağını size bildirecektir.
 • Ağız kaslarının hareketi azaltılmalıdr: Aşırı konuşma, şiddetli tükürme gibi ağız kaslarının hareketini artıran durumlar kanamayı artırabilir. Bilhassa tükürme işlemi kuvvetli yapılmamalı ve yara bölgesi tahriş edilmemelidir. İlk gün ağzı çalkalamaktan sakınınız.
 • Sigara ve alkol kullanımı sonlandırılır: Sigara ve alkol kullanımı operasyondan önceki ve sonraki günlerde mümkün mertebe sonlandırılmalıdır. Sigara ve alkolün yara iyileşmesini geciktirici ve kanamayı artırıcı etkilerinin olduğu asla unutulmamalıdır.
 • Baş yukarda tutulur: Operasyon sonrası başın altına yastık konularak başın yukarda kalması sağlanmalıdır. Bu işlem morarmaları ve şişlikleri azaltıcı etki gösterecektir.
 • Ağız gargarasına 12-24 saat ara verilir: All on four dental implant tedavisi sonrası yaklaşık 12-24 saat ağız gargarası kullanmayınız. Tuzlu su gargarası yapılabilir. Bir gün sonra ağız gargarasına başlanabilir.
 • Buz tedavisi yapılır: İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesi sırasında oluşan travmanın sebep olduğu şişlikler ve morarmalar yukarıda da bahsedildiği gibi buz tedavisi ile giderilmeye çalışılmalıdır. Bu uygulamayı belirli aralıklarla birkaç kez tekrarlamalısınız. Uzun süre buz tutmak buz yanıklarına sebep olabileceğinden dikkatli olunmalıdır. Mevcut şişlik ve morarmalar birkaç gün içinde kaybolacaktır.
 • Ağrı kesiciler kullanılabilir: İmplant uygulamasından sonra oluşan ağrının giderilmesi için hekiminizin tavsiye ettiği ağrı kesicileri tercih ediniz. Kanamayı artırıcı özelliği olan aspirini kullanmayın. Enfeksiyon oluşumunu engellemek için hekiminizin verdiği antibiyotikleri kullanmayı ihmal etmeyin.
 • 12-24 saat geçtikten sonra ağız gargarası kullanılabilir. Gargarayı 2-3 dakika ağızda bekletip ağzınızı çalkalayınız. Normal diş bakımında olduğu gibi protezlerin günde iki kez fırçalanarak bakımının yapılması gerekmektedir. Rutin diş fırçalamanın haricinde; ağız temizliği ve bakımı için ağız duşları, ve diş ipi kullanılması faydalı olacaktır.
 • Yeme ve içmede bazı hususlara dikkat edilir: Tedaviden sonraki ilk 2 saatte herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Bu bekleme süresinden sonra sıvı ve yumuşak yiyecekler tercih edilmelidir. Sert gıdalar implant yerleştirilen yerlere zarar verebilir. Karbonatlı, asitli, çok sıcak ve soğuk yiyecek ve içecekleri tüketmekten kaçınınız.
 • İlk günlerde diğer tarafla yenilir: Uygulamadan sonraki ilk günlerde mümkün mertebe implant tedavisi yapılan yerle çiğneme yapmayınız. Birkaç gün içinde normal beslenme rejimine dönün ve bol su tüketin. Abur cubur alışkanlığı sonlandırılmalıdır. Sağlıklı beslenmek iyileşmeyi kolaylaştıracaktır.
 • Protez hasarı derhal diş hekimine bildirilir. Geçici protezlerde meydana gelen kırıkları derhal hekiminize bildiriniz. Kırık protezlerin implantların kaybına sebep olabileceğini unutmayınız.
 • Muayeneler aksatılmaz: 6 ay aralıklarla diş muayenesine gidilmelidir.

All on Four (4 İmplant Sabit Protez) Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

All on Four implant tedavisinin başarı oranı nedir? İstanbul

All on four - 4 implant sabit protez tedavisinin yaklaşık olarak başarı oranı %96’dır. Literatüre göre bu tedavi başarı oranı yüksek bir tedavi olarak tanımlanır. Ülkemizde kullanılan geleneksel protez tedavilerine göre all on four implant tedavisi çok daha başarılıdır. Bu tedavi tekniğinin en önemli başarılarından birisi, tam dişsiz olan veya dişlerinin bir kısmı eksik olan hastaların sadece dört adet implant kullanılarak sabit proteze sahip olmalarıdır.

Bu tedavide dört adet implant alt veya üst çene kemiklerinin hacim olarak uygun yerlerine açılı olarak yerleştirilir. All on 4 tedavisinin başarısının yüksek olma sebeplerinden birisi de çene kemiğinin tamamı değil sadece bir kısmı kullanılarak da uygulanabilmesidir.

All on four tedavisi yaklaşık 3-4 ay sürer ve bu tedavi süresince geçici protezler kullanılır. Bu sayede kalıcı protezler takılana kadar hasta dişsiz kalmaz.

All on 4 implant tedavisinde yüksek oranda başarı için diş hekimi tercihi ile tedavi öncesi ve sonrası talimatlara uygun hareket etmek çok önemlidir.

SIK SORULAN SORULAR

All on 4 implant fiyatı sabit değildir. Bütün dişlerini kaybetmiş hastaların all on four dental implant tekniği ile tedavi olmaları İstanbul'da standart implant uygulamasına nazaran daha ekonomiktir. Hiç dişleri olmayan hastaların standart implant diş tedavisi ile kalıcı dişlere sahip olmaları, kullanılan implant diş sayısının fazla olması, greftleme ve kemik büyütme gibi ekstra cerrahi müdahalelerin gerçekleştirilmesi sebebiyle seans sayısı ve implant fiyatlari artırmaktadır. Aşağıda aktarmış olduğumuz hususlar sebebiyle all on four dental implant fiyatı değişmektedir.

 • Diş hekiminin bilgi ve tecrübesi

 • Diş hekimlerinin All on 4 implant tekniğinin uygulanışına dair bilgi ve tecrübesi sebebiyle implant fiyatı etkilenmektedir. polikliniklerde gerçekleştirilen tedaviler arasında farklılıklar tecrübeye bağlı olarak değişecektir.

 • İmplant özelliği ve markası

 • İmplant üzerine yapılacak olan materyaller farklı özelliklerde olduğu için implant fiyat da değişmektedir.

 • Dental implant üstü yapının özelliği

 • Geçici sabit akrilik protez implantların üzerine yerleştirilir. Kalıcı protez takılana kadar dişlerde kalır.

 • Döviz kurları

 • Kurlardaki artış sebebiyle özellikle ithal edilen implant fiyatları sürekli artmaktadır. Bu artış fiyatı doğrudan etkilemektedir.

 • Ödeme tercihleri

 • Fiyatlarda farklılığa sebep olabilir.

Yukarıda da belirtildiği üzere All on Four implant fiyatları İstanbul’da Diş Polikliniğinin lokasyonu ile birlikte birçok faktörden etkilenmektedir. Hastalarımızın poliklinik seçiminde All on Four implant fiyatlarının yanında alacakları tedavi hizmetinin kalitesini de sorgulamaları önem arz etmektedir. All on Four implant tedavisini uygun fiyatlarla İstanbul’da olmak istiyorsanız Diş Polikliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Lokal anestezi yapılıp ağız ve çene bölgesi uyuşturulduğu için all on four dental implant tedavisi sırasında ağrı acı hissedilir mi diye endişe etmeye gerek yoktur. Bununla birlikte operasyondan sonra uyuşturucu maddenin etkisi sonlanacağından implant yapılması sırasında oluşan tahribatlara bağlı hafif sızı olabilir. Diş hekiminin tavsiye ettiği ağrı kesicilerin kullanımı ile uygulama sonrası görülen bu ağrı azaltılabilir veya tamamen sonlandırılabilir. Hastanın panik durumuna bağlı olarak, anestezi uzmanının ile tercihe bağlı sedasyon veya genel anestezi de yapılabilir.

All on four implant tedavi süreci hastanın kemik yapısı ile doğru orantılıdır. Çeneye yerleştirilen implantlar kişinin kemik yapısı ile ne kadar hızlı kaynaşırsa tedavi süreci de o kadar hızlı olacaktır. Çene kemiğine yerleştirilen implantların kaynaşma süreci genellikle 3 ay kadar sürebilmektedir. Bazı durumlarda 3 ayı da geçebilmektedir. Kemikle implantlar kaynaştıktan sonra kalıcı protezlerin yerleştirilir ve tedavi süreci tamamlanır.

Öncelikle hasta muayene edildikten ve hekim hastanın All on four-4 ve All on six-6 işleme uygun olduğuna kanaat getirdikten sonra işlem süreci hakkında hastaya bilgi verilir. Daha sonra işlemin bir sonraki aşamasına geçilir. Yapılan poliklinik muayene sonrasında çekilmesi gereken diş varsa çekilir. Kemik hacmi ölçümü yapılır ve kemik hacmi yeterli değilse kemik grefti uygulaması ile kemik hacmi artırılır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra All on 4 veya All on 6 implant işlemi uygulanabilir.

All on Four veya All on Six implant tekniği ile yapılan protezlerin ömrü, doğru bakım teknikleri uygulandığı takdirde oldukça uzundur. Yurt dışında yapılan bazı araştırmalar sonucunda All on Four veya All on Six implant tekniği ile yapılan protez dişlerin 5 yılın sonunda %98,1’lik bir başarı 10 yılın sonunda ise %94,8’lik bir başarı sağladığı görülmüştür. All on Four veya All on Six implant tedavisi sonrasında düzenli olarak ağız bakımı yapılır ve doktor kontrollerine gidilirse ömrü,20 yıla kadar çıkabilmektedir. All on Four veya All on Six implant tedavinizin uzun ömürlü olabilmesi için doğal dişlerinize gösterdiğiniz özeni protez dişlerinize de göstermelisiniz ve düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalısınız.

Geleneksel yöntemlere oranla çok daha başarılı yöntemlerdir. Dört veya altı adet implant ile hiç dişi olmayan veya az dişi olan hastaların tüm diş eksiklerini tamamlaması ve sabit protezlere sahip olmalarını sağlaması All on 4 diş implant ve all on 6 implant tedavi yöntemlerinin en önemli başarılarından biridir.

Dört veya altı adet diş implant, kemik hacmi çenenin arka bölgelerine oranla daha yeterli olan çenenin ön kısmına açılı bir şekilde yerleştirilmektedir. İmplantların böylece ön çeneye yerleştirilmesi bu tedavi yönteminin bir diğer başarısıdır.

İstanbul All on Four implant ve All on Six implant tedavi yöntemlerinin diğer bir başarısı da kalıcı protezler yapılana kadar geçici protezler takılarak hastanın dişsiz kalmaması sağlanır. Böylece 3-4 ay kadar süren tedavi sürecinde hasta hiç dişsiz kalmamış olur.

All on Four veya All on Six implant tekniği ile protezler, çeneye yerleştirilen dört veya altı adet implanta sabitlenir. İmplantlar çene kemiğine açılı bir şekilde yerleştirildikten sonra üzerine kişinin çene ve ağız yapısına göre ölçüm yapılarak hazırlanan sabit protez dişler yerleştirilir. Hasta böylece doktor yardımı olmadan protezleri çıkarmanın mümkün olmadığı kalıcı ve sabit protezlere sahip olmaktadır.

İstanbul All ol Four diş implant veya All on 6 diş implant tedavisi sonrasında ağız bakımı oldukça önemlidir. Doğal dişlerinize nasıl bakım yapmanız gerekiyorsa protezlerinize de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekir.

Her ne kadar implantlar üzerine yerleştirilen protez dişler yapısı gereği sağlam olsalar da sert ve kabuklu yiyecekleri protezlerinizle kırmaya çalıştığınızda kırılabilir veya çatlayabilir. Bu nedenle sert ve kabuklu yiyecekleri protez dişlerinizle kırmamaya özen göstermelisiniz. Protez dişlerinizi günlük iki kez fırçalamalı ve bir kez de diş ipi kullanmalısınız. Ağız bakım suyu kullanmak da faydalı olacaktır. Ağız hijyeninize dikkat ettiğiniz sürece All on Four dental implant veya All on 6 implant tekniği ile yapılan implant tedaviniz uzun ömürlü olacaktır.

All on four diş implant veya All on Six implant tedavisi uygulanırken protezler 4 adet veya 6 adet implant üzerine sabitlenerek yapılmaktadır. Protezler sabitlendiği için kişinin kendisinin çıkarması mümkün değildir. Protezlerinizin çıkarılması gerekirse diş hekiminizin yardımı olmadan çıkarmak mümkün değildir ve çıkarmaya çalışmakta oldukça risklidir. Çıkarmaya çalışırken protezlere ve implantlara zarar verebilirsiniz bu nedenle poliklinik ortamında diş hekimi yardımı ile çıkarılmalıdır.

All on four, All on six, dental implant ve full ağız implant işlemlerinden herhangi birini yaptıracak bireyler implant tedavisinin riskleri ve dezavantajları olup olmadığını merak etmektedir. Doğru ellerde doğru Diş Polikliniğinde yapıldığı sürece bu tedavilerin tamamı başarılı şekilde tamamlanır. All on four tedavisinin başarı oranı oldukça yüksektir.

Bu implant tedavisinde tedavinin başarısını etkileyen iki önemli faktör vardır. Bu tedavi yöntemlerinin risklerini değerlendirecek olursak en önemli risk implantların yanlış konumlandırılmasıdır. All on 4 diş implant veya All On 6 diş implant tedavilerinde implantların doğru konumlandırılması çok önemli bir detaydır. Eğer implantlar doğru konumlandırılmazsa sonrasında çıkabilir, kırılabilir veya estetik olmayan bir görünüme neden olabilir. Bu konuda diş hekiminin cerrahi tecrübesinin olması oldukça önemlidir.

All on 6 ve All on 4 implant tedavisinde, implantlar hastanın çenesinin çok ön kısımlarına yerleştirildiğinde diş etlerinde çekilmeye neden olur. Bu durumda diş etlerinin çekilmesiyle implantların koyu gri metal rengi görünür. İmplantlar hastanın çenesinde ısırma kuvvetini karşılayan ön bölümlere çok yakın yerleştirildiğinde implant dişler kısa görünebilir, hastanın estetik güzelliğini bozabilir. Polikliniğimizde all on four ve all on six implant diş tedavileri yapılırken hastalarımızın diş eksikliğini gidermenin yanında onların diş ve gülüş tasarımına da önem verilir.

İmplantlar hastanın çenesinde çok gerilere konumlandırıldığında ise hasta konuşma güçlüğü yaşayabilir. Bu durum, hastanın çevresindekilerle kurduğu iletişimi olumsuz etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Geride konumlandırılmış implantlar nedeniyle implant dişler kalın ve hantal olabilir. Bu da estetik açıdan istenmeyen bir durumdur.

Bu tedavi yöntemleri uygulanırken kullanılacak implantın kalitesiz olması da tedavi sürecini olumsuz etkileyen bir etmendir. Bu durumda tedavinizde kullanılacak olan implantların kaliteli olmasına dikkat etmek önemlidir.

Özel Sarıyer Denta Vita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde, denyimli diş hekimlerimiz son derece kaliteli malzemeler kullanarak all-on-4 ve all-on-6 implant risklerini en aza indiriyor.

All on six ve All on four implantlar doğru teknik kullanılarak ve doğru açı ile yerleştirilmiş ise yiyeceklerin protezlerin altına kaçması mümkün değildir. Fakat implantlar doğru teknik ve doğru açı ile yerleştirilmezse çene ile protezler arasında boşluk kalabilir ve bu boşluklara yiyecek artıkları sıkışabilir. All on 4 ve All on 6 dental implant Tecrübeli bir diş hekimi seçimi bu durumun oluşmasını engelleyecektir.

All on Four implant diş ile yemek yemek zor değildir. Yalnız iyileşme sürecinin tamamlanmış olamsı gerekir. Operasyondan hemen sonraki ilk iki haftaya kadar ağız, çene ve boğazda giderek azalan bir ağrı olması normaldir. Bu iyileşme aşamasında, yemek yemenin rahatsız edici veya zor olabileceği durumlarda, çiğnemeye gerek duyulmayan yumuşak gıdalar ve sıvı ağırlıklı bir diyet faydalı olacaktır.

All on 4 diş implantlarınız çene kemiğinizle kusursuz bir şekilde bütünleştiğinde ve yeni kalıcı dişleriniz takıldığında, sert ve katı gıdalar da dahil olmak üzere istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Doğal dişlerinizle aynı kolaylıkla bir elmayı ısırabilecek, biftek ya da patlamış mısır yiyebileceksiniz.

Sorunsuz bir şekilde tüm yiyecekleri tüketme imkanı, ilk cerrahi prosedürden yaklaşık 3 ila 6 ay sonra ortaya çıkar.

İmplant diş nedir? İmplant fiyatları? İmplant tedavisi? İmplant hakkında her şey! başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İstanbul All on 6 İmplant Tedavisi-All on 6 İmplant Fiyatları

All on six - 6 implant diş tekniği nedir, nasıl yapılır, fiyatları İstanbul

All on 6 implant tekniği, ağızlarında hiç diş olmayan hastaların kalıcı sabit proteze sahip olmak için başvurduğu bir tedavidir. Bu tedaviden sonra hastaların ağız estetiği güzelleşir, yeme ve içmeleri faaliyetleri kolaylaşır. Düzenli ağız ve diş bakımının yapıldığı taktirde, hastalar sahip oldukları implant dişlerini ömür boyu kullanır.

All on 6 implant tekniği nedir?

All on 6 implant tekniği esnasında, radyolojik ve tomografik görüntülemelerden ve ölçümlerden sonra, çene kemiğinde uygun görülen yerlere 6 adet dental implant yerleştirilir. İmplantlar üzerine hastanın ağız yapısına uygun sabit protez yerleştirildikten sonra tedavi sonlandırılır.

Bu implant diş tedavisinde all on 4 tedavisinde kullanılandan daha fazla implant diş kullanılmaktadır. Bu sebeple hastaların çene kemiği hacminin bu işleme uygun olması gerekmektedir. Hastaların alt ve üst çenelerinde yeterli miktarda kemik bulunmadığı durumlarda all on 6 implant tedavisi uygulanamamaktadır. All on six ipmlant diş tekniği için yeterli kemik hacmi bulunmayan hastalara, çene kemiği bu işlem için uygun olduğu takdirde kemik greftleme tedavisinden sonra implant uygulanabilir. All on 6 implant tedavisinde kemik greftleme yapılacaksa bu işlem tedavinin maliyetini arttırabilir.

All on 6 implant tedavisi kimlere uygulanır?

All on 6 implant tedavisi;

 • Ağızlarında hiç dişleri bulunmayanların,
 • Dişlerinin çoğunu kaybetmiş ve çekilmesi gereken kırık kök ve sallantılı dişi bulunanların,
 • Kullanmış oldukları takma damak (takıp çıkartılabilen hareketli protez) sebebiyle yeme içme problemi yaşayan, düzgün konuşamayan ve protezi damaklarına vurduğu için ağrılar çeken hastaların,
 • Çene kemiklerinde erime ve kemik kaybı olan hastaların,
 • Standart dental implant tedavisine nazaran daha düşük fiyatla tedavi olmak isteyenlerin,
 • Genel sağlık durumu iyi olanların

başvurabileceği bir tedavidir.

Bununla birlikte,

 • Metastaz bulunan kanser hastaları,
 • Organ nakli yaptıranlar,
 • Bağışıklık sistemini baskılayan ilaç kullananlar,
 • Ağız ve boyun bölgesinde radyoterapi uygulananlar,
 • İlaçlarla kontrol altında tutulmayan diyabet, yüksek tansiyon hastaları için uygun bir tedavi değildir.

All on 6 implant tedavisi nasıl yapılır?

 • All on 6 implant tedavisinden önce hastanın genel sağlık durumu incelenir. Tedaviye engel olacak kronik hastalıkların var olup olmadığı tespit edilir.
 • Hastanın çene kemiği ve ağız yapısının değerlendirilmesi için radyolojik ve tomografik görüntüleme yapılır. Dental implant takılacak yerler belirlenir.
 • Operasyon yeri lokal anestezi yapılarak uyuşturulur. Hastanın isteği ve anestezi uzmanının onayından sonra genel anestezi de tercih edilebilir.
 • Fonksiyonlarını gerçekleştiremeyen sallantılı dişler ve diş kökleri çekilir.
 • 6 adet dental implant çene kemiğinde ölçümler sonunda belirlenen yerlere uygun pozisyonda yerleştirilir.
 • Geçici protez, çene kemiğine takılan dental implantların üzerine yerleştirilir. Bu şekilde tedavinin ilk aşaması tamamlanmış olur.
 • Diş hekimi, ağız ve çene bakımı ve operasyondan sonra kullanması gereken ilaçlar konusunda hastaya tavsiyelerde bulunur.
 • İmplantların çene kemiğine kaynaşması için yaklaşık 3 ay beklenir.
 • Bu süreçte hasta birkaç kez kontrole gelir. Kalıcı sabit protez için model oluşturulur.
 • Kalıcı sabit protez yerleştirilerek tedavi tamamlanır.

Sık Sorulan Sorular-All on 6 İmplant-İstanbul

All on Six-6 implant fiyatları;

 • Diş hekiminin bilgi ve tecrübesi,
 • Dental implantın kalitesi ve markası, (İthal olan dental implantlar daha pahalıdır.)
 • İmplant üstüne yerleştirilen kalıcı protezlerin özellikleri, (Titanyum, zirkonyum ve porselen diş kaplama arasında fiyat farklılıkları vardır.)
 • Tedavi öncesi kemik büyütme, greftleme, sinüs kaldırma gibi işlemler, (Bu işlemler maliyeti artırmaktadır.)
 • Döviz kurlarındaki değişkenlik,
 • Ödeme şekli (peşin veya taksitle) gibi sebeplerle farklılık göstermektedir.

Yukarıda da belirtildiği üzere All on Six-6 implant fiyatları İstanbul’da Diş Polikliniğinin lokasyonu ile birlikte birçok faktörden etkilenmektedir. Hastalarımızın poliklinik seçiminde All on Six implant fiyatlarının yanında alacakları tedavi hizmetinin kalitesini de sorgulamaları önem arz etmektedir. All on Six-6 implant tedavisini uygun fiyatlarla İstanbul’da olmak istiyorsanız Diş Polikliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

All on six-6 implant tekniği uygulanırken ağrı hissedilmez. Tedaviden önce yapılan lokal anestezi ile operasyon yapılacak bölge uyuşturulduğu için ağrının oluşumu önlenir. İmplant tedavisi sonunda uyuşturucu maddenin etkisi kaybolacağından hafif sızı olabilir. Ağrı kesiciler kullanılarak bu sızılar engellenebilir. Tedaviden sonra ağız ve çene bölgesinde şişlikler olmaktadır. Beş dakika boyunca yapılacak buz tedavileri ağrıyı dindirmede etki olacaktır.

All on Four veya All on Six tedavileri protetik diş uzmanlığının alanına giren bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla bu tedavi protetik diş uzmanlığı bölümünde kendini geliştirmiş diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. All on four ve all on six tedavileri, çoğunlukla diş kaybı yaşamış olan veya dişlerini kaybetmek üzere olan hastalarımızın aldığı bir tedavidir. Protetik diş bölümü, diş kaybı yaşamış olan hastaların çeşitli protez dişler yardımıyla estetik bir biçimde diş eksikliklerinin giderilmesini sağlar.

Protetik diş bölümü, diş kaybı yaşamış olan hastaların çeşitli protez dişler yardımıyla estetik bir biçimde diş eksikliklerinin giderilmesini sağlar. Diş kayıplarının telafisi için kullanılan yöntemlerden birisi de all on four veya all on six tekniğidir.

All on 6 implant tekniği hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve muayene olmak için kiniğimizi ziyaret edebilir veya iletişime geçebilirsiniz.