X-Guide İmplant Nedir? İstanbul Fiyatları?

X-Guide İmplant Nedir? İstanbul

X-Guide implant teknolojisi, bilgisayar desteği ile çalışan ve anlık olarak diş hekiminin çene kemiği, diş ve diş etlerinin konumunu ekrandan takip edebildiği gelişmiş bir implant yerleştirme yöntemidir. X-Guide implant için, navigasyonlu implant, bilgisayarlı implant veya rehberli implant gibi isimlendirmeler de kullanılmaktadır.

Bu sistemde bilgisayarlı tomografi taraması ile çene kemiğinin 3 boyutlu görüntüsü dijital ortama aktarılır. Ekran üzerinden görüntüler incelenerek X-Guide teknolojisi ile sanal ortamda planlama yapılabilir. Navigasyon sistemi ile de eş zamanlı olarak implant uygulaması yapılır. Sunduğu eşsiz imkanlarla X-Guide İmplant tedavisi, implant yerleştirme sürecini üç boyutlu olarak izleme ve yönetme imkanı sunması ile diş hekimlerinin gözdesidir. Aynı zamanda hastalarımız için de navigasyonlu implant tedavisinin birçok avantajı bulunmaktadır.

Özel Sarıyer Denta Vita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, X-Guide İmplant tedavisini, İstanbul’da uzman diş hekimlerinin tecrübesi ile hastalarımızın hizmetine sunmaktadır. Sizde bu kusursuz İmplant tedavisinin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız polikliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

X-Guide İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

X-Guide implant tedavisi, klasik implant tedavisinden farklı olarak cerrahi operasyonu anlık olarak üç boyutlu takip sistemi ile yapılır. X-Guide implant tedavisi şu aşamalardan oluşur:

 • Bilgisayarlı tomografi ile çene kemiği taraması yapılır.
 • X-Guide implant teknolojisi ile tomografi verileri işlenir ve tedavi planlaması yapılır.
 • Çene kemiğine uygun implant seçimi, uygulama açı ve derinliği program vasıtası ile hesaplanır.
 • Sisteme entegre navigasyon sayesinde implant uygulaması yapılır.

Hastamızın üç boyutlu tarama verileri X-Guide sisteme yüklenir. İmplant konum ve yerleştirme açısı hesaplanır. Hastamızın lokal anestezi işlemi gerçekleştikten sonra X-Guide cihazı ile uygulamaya başlanır. Diş hekimlerimiz, implant için diş etinde gerekli alanın açılması, çene kemiğine implant vidası yerinin açılması ve implantın yerleştirme işlemini X-Guide teknolojisi sayesinde 3 boyutlu ve gerçek zamanlı olarak takip eder. İmplantların konumlandırılması, yerleştirme açısı ve derinliği hesaplandığı şekilde navigasyonlu implant sayesinde kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir. X-Guide teknolojisi sayesinde modellenen implant üstü protezler hastalarımızın tercihlerine göre porselen veya zirkonyum materyalden polikliniğimizde bulunan laboratuvarlarda anında hazırlanır. Böylece implant üstü protezlerin yerleştirme işlemi ile birlikte ağız içi dokulara minimum müdahale ile implant tedaviniz tamamlanmış olur.

X-Guide İmplant Teknolojisinin Faydaları Nelerdir?

X-Guide implant teknolojisinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Güvenilir tedavi planı.
 • İmplant konumlandırılmasının çok kolay olması.
 • Kusursuz implant yerleştirme imkanı.
 • İmplant cerrahisinin daha güvenli yapılması.
 • Daha hızlı uygulama imkanı.
 • Ağrısız ve son derece konforlu tedavi imkanı.

X-Guide İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Hastalarına değer veren Özel Sarıyer Denta Vita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gibi seçkin Diş polikliniklerinde kullanılan X-Guide İmplant tedavisinin sunduğu avantajlar şunlardır:

 • Klasik implant tedavisine göre implant yerleştirme işlemi hassasiyetle gerçekleştirilir.
 • İmplant yerleştirmede hata riski son derece azdır.
 • Daha az cerrahi işlemle implantlar yerleştirilebilir.
 • Hastaların iyileşme süresi kısadır.
 • İmplant yerleştirme süreci daha konforlu ve hızlıdır.
 • Her ağız açıklığı kısıtlı olan hastalarda dahi mükemmel görüntüleme imkanı sağlar.
 • Hastalar ve diş hekimleri için büyük kolaylık sağlayan, bütün implant sürecinin aynı gün içinde tamamlanma avantajı sunar.

X-Guide İmplant Herkese Uygulanabilir mi?

Klasik implant tedavisine uygun olan ve genel sağlık durumu uygun herkese X-Guide implant uygulanabilir. Bununla birlikte genel olarak; dişinde enfeksiyon olan, kontrol altına alınamayan şeker hastalığı ve kemik hacminin yetersizliği gibi durumlarda X-Guide implant tedavisi uygulanamayabilir. Ayrıca all on four ve all on six implant tedavisi için de X-Guide teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

X-Guide İmplant Fiyatları İstanbul (Navigasyonlu İmplant Fiyatı)

X-Guide implant fiyatları, implant markasına, uygulanacak diş sayısına, diş çekimi yapılma durumuna, diş kaplamasının türüne ve diş hekiminin tecrübesi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki bu faktörlerden bağımsız olarak X-Guide implant fiyatları klasik implant tedavisine göre bir miktar pahalı sayılabilir. Sunduğu avantajlar değerlendirildiğinde çoğu hasta bu teknolojiyi tercih etmektedir. İstanbul’da X-Guide implant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve randevu için bizimle iletişim kurabilirsiniz.