Zigomatik İmplant Nedir? Nasıl Yapılır? Zigomatik İmplant Fiyatları İstanbul

Zigomatik İmplant Nedir? İstanbul

Zigomatik implant, klasik implant diş tedavisi için yeterli miktarda üst çene kemiği hacmine sahip olmayan hastaların, zigoma (elmacık kemiği) kemiğine yapılan implant uygulama yöntemidir. Üst çene kemik yapısında kemik erimesi olan hastalar için zigoma implant kurtarıcı bir rol oynar. Elmacık kemiği (zigoma), implant yerleşimi için son derece elverişli bir yapıya sahiptir. Normal implant tedavisi için yeterli bir kemik yapısına sahip olunmasa da zigomatik implant sayesinde implant diş tedavisi olmak mümkündür.

Zigomatik implantlar da diğer implantlar gibi titanyum alaşımdan üretilir ve aynı şekilde son derce sağlam, kemik ve yumuşak doku uyumu yüksek bir materyaldir. Diğer implantlardan farklı yönü ise boyunun daha uzun olmasıdır. Zigomatik implant boyu, 30 mm’den başlayıp 2,5 mm’lik aralıklarla 52,5 mm’ye kadar çeşitli uzunluklara sahiptir. Ayrıca implant başı düz değildir, 45 derecelik açıya sahiptir. Bu uzun yapısı ve özel açısı ile zigomatik implantlar, uzak mesafede olan zigoma kemiğinden destek alınmasını sağlar.

İmplant tedavisinden daha çok hastanın istifade etmesine imkan tanıyan zigomatik implant, bu alanda kendisini yetiştirmiş olan uzman diş hekimleri tarafından titizlikle yürütülmesi gereken bir tedavi sürecidir. İstanbul’da Dentavita Diş Kliniğinde, yüksek standartlara sahip klinik şartları ve deneyimli diş hekimlerimiz ile zigomatik implant tedavisi çene kemiği yetersiz olan hastalara umut olmaktadır. İmplant tedavisinden vazgeçmek yerine zigomatik implant tedavisi için İstanbul Sarıyer’de bulunan kliniğimiz ile hemen iletişim kurun.

Zigomatik İmplant Nasıl Yapılır?

Klasik implant tedavisine benzer şekilde yapılan zigomatik implant, implantın yerleştirildiği yer açısından farklı bir uygulamadır. Zigomatik implant tedavisi genel hatları ile şu şekilde yapılır:

 • Muayene: Öncelikle hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir. Hastanın genel sağlık durumu implant tedavisi için uygunsa üst çene yapısının ayrıntılı olarak görüntülenmesi sağlanır. Bu işlem röntgen ve tomografinin yanında kliniğimizde bulunan bilgisayar destekli X-Guide teknolojisi ile yapılmaktadır. Bu sayede hastanın üst çene yapısı üç boyutlu olarak değerlendirilir. Çene kemik hacmi yetersiz olan hastalarda zigoma implant uygulaması tercih edilir.
 • Planlama: Tedavinin planlama aşamasına geçilir. Zigoma kemiğinin konumuna göre hangi boyutta implant kullanılacağı, implantın yerleştirileceği yer belirlenir. İmplant üstü protez için hastanın tercihine göre porselen kaplama veya zirkonyum kaplama materyal tercihi yapılır.
 • Uygulama: Uygulama genel anestezi altında yapılır. Hastanın zigoma kemiğine cerrahi müdahale ile önceden belirlenen ölçü ve açıda implant yerleştirme işlemi yapılır. Ardından hastanın estetik açıdan sorun yaşamaması için implan üstüne geçici protez yerleştirilir.
 • İmplant Enegrasyonu: İmplantın zigoma kemiğine entegrasyonu için 3 ay kadar bir süre beklenmelidir. Bu süre zarfında elmacık kemiği implantı saracak ve implantla bütünleşecektir.
 • Protezin Yerleştirilmesi: İmplantın kemiğe kaynama süreci tamamlandığında kalıcı diş protezi implant üstüne yerleştirilir ve zigomatik implant tedavisi tamamlanmış olur.

Zigomatik İmplant Kimlere Yapılır?

Zigomatik implant, diş kaybı olup da üst çene kemiğinde implant yerleşimine yetecek miktarda kemik hacmi olmayan ve kemik hacmini artırma tedavisi tercih edilmeyen hastalara yapılır. Bazı hastalarda kemik erimesi, diş kaybının üzerinden çok zaman geçmesi, travma, diş eti ve kemik hastalıkları gibi sebeplerle üst çene kemiğinde kayıplar yaşanır. Zigomatik implant, bahsettiğimiz sebeplerle kemik kaybı olan hastalara uygulanan bir yöntemdir.

Zigomatik İmplant Avantajları Nelerdir?

Zigomatik implant avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Üst çene kemik hacmi yetersiz veya kemik erimesi olan hastalarda implant tedavisini mümkün kılar.
 • Çeşitli hastalıklar veya travma sonrası üst çene kemiği hasar gören hastalarda uygulanabilir.
 • Sinüs lifting ameliyatına gerek kalmadan zigoma kemiklerinden destek alınarak implant yerleştirilebilir.
 • Klasik implant tedavisinin başarısız olduğu durumlarda tercih edilebilir.
 • Diş eksikliğine karşı hızlı bir çözüm imkanı sunar.
 • Zigomatik implant yerleştirildiği gün geçici protezler takılarak estetik sorunlar ortadan kaldırılabilir.
 • Estetik bir gülüş yanında konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını geri kazandırır.

Zigomatik İmplant Fiyatları - İstanbul

Zigomatik implant fiyatları, İstanbul’da tedavi olduğunuz diş kliniğinin sunduğu hizmet kalitesine göre belirlenir. Bunun yanında zigomatik implant fiyatları, kullanılan implantın markasına, implant üstü protezde kullanılan materyale ve ameliyatın zorluk derecesine göre de değişir. Ön muayene yapmadan ve hastalarımızın taleplerini almadan fiyat belirlenmesi uygun olmayacaktır.

Önemli olan aldığınız tedavi hizmetinden memnun kalmanız ve hayat kalitenizin artmasıdır. Bunun için zigomatik implant fiyatları konusunda İstanbul’un tanınmış diş kliniklerinden biri olan Dentavita Diş Kliniği ile iletişim kurarak hemen randevu oluşturun. Ön muayene sonrası tedavi süreci fiyatı hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.