Dikişsiz İmplant İstanbul Fiyatları? Ameliyatsız-Flapless İmplant Nedir?

Dikişsiz İmplant Nedir? İstanbul

Dikişsiz implant, implant yerleştirme işleminde dikiş kullanımını tamamen ortadan kaldıran, uygulama esnasında hasta konforu sağlayan ve iyileşme süresini kısaltan bir tekniktir. Bu tekniğe ameliyatsız implant veya flapless implant da denmektedir. Klasik implant cerrahisinde implantın yerleştirileceği kemik dokusuna diş etlerinin kesi ile açılarak ulaşılması söz konusudur. Bu şekilde açılan kesi yerlerinin implant yerleştirildikten sonra ise dikiş ile kapatılması gerekir. Daha sonrasında ise eriyen dikiş materyali kullanılmamışsa bu dikişlerin alınması gerekir. Dikişsiz implant tekniği ile ameliyatsız ve dikiş alma zahmeti olmadan bu süreç kolaylıkla geçilmektedir.

Sıklıkla tercih ettiğimiz dikişsiz implant, İstanbul’da Özel Sarıyer Denta Vita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde hastalarımızın implant tedavilerini zahmetsiz ve daha az cerrahi müdahale ile tamamlama olanağı sunmaktadır. Siz de implant tedavinizi dikişsiz (flapless), ameliyatsız bir şekilde İstanbul’da deneyimli diş hekimlerimize yaptırmak isterseniz Sarıyer’de bulunan polikliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Dikişsiz İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant yerleştirme teknikleri sürekli olarak yenilenmekte ve polikliniğimizde X-Guide implant teknolojisi ve bilgisayarlı tomografi verilerinden yararlanılmaktadır. Bu sayede dikişsiz implant yerleştirme işlemi 3 boyutlu görüntüleme sistemleri ile daha güvenli ve dikiş kullanılmadan yapılmaktadır. Klasik yöntemde, kesi yolu ile kaldırılan flap implant yerleştirildikten sonra dikiş ile kapatılmaktadır. Dikişsiz implant ise 3 boyutlu görüntüleme eşliğinde, lokal anestezi altında, implant yerleştirilecek bölgenin lazer yardımı ile küçük bir alan açılması şeklinde yapılır. Flapless implant yöntemi klasik kesili ameliyat işlemlerini içermediğinden yumuşak doku üzerindeki müdahale minimum seviyede olur.

Dikişsiz İmplant Yönteminin Avantajları

Klasik implant yöntemine göre dikişsiz implantın avantajları şunlardır:

  • İmplant yerleştirme sürecinin daha konforludur.
  • Cerrahi işlem azalır ve dikiş atma - alma ihtiyacı yoktur.
  • Dikiş kullanılmadığı için diş etlerinde iz kalmaz.
  • İyileşme süresi daha kısadır.
  • Uygulama sırasında kanama azdır.
  • Ağrı, şişme, enfeksiyon veya açılma gibi ameliyat sonrası komplikasyonlar azalır.
  • Damar yapısı dah çok korunduğu için dokuların beslenmesi kesintiye uğramaz.
  • Diş eti ve kemik dokusunun korunması sağlanır.

Dikişsiz İmplant Fiyatları İstanbul (Ameliyatsız İmplant)

Dikişsiz implant fiyatları, uygulama sırasında kullanılan teknolojiye, implant sayısı ve markasına, implant üstü protezin porselen veya zirkonyum olmasına ve diş hekiminin deneyimine göre değişebilir. Zirkonuyum mu porselen mi tercih etme konusunda ilgli yazımızdan faydalanabilirsiniz. Önemli olan, ağız ve diş sağlığınızın korunması için güvenilir bir Diş Polikliniğinin tercih edilmesidir. Dikişsiz implant (Ameliyatsız- Flapless İmplant) tedavisi olmayı düşünüyorsanız fiyatlar ve daha detaylı bilgi için İstanbul’da bulunan Özel Sarıyer Denta Vita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş Polikliniği ile iletişim kurabilirsiniz.

Dikişsiz İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Dikişsiz implant, klasik implant tedavisi yapılabilen herkese uygulanabilir. Bu tedavi için önemli olan hastanın genel sağlık durumunun uygun olması ve yeterli kemik hacmine sahip olmasıdır. Uzman diş hekimlerinin ön muayenesi sonrası dikişsiz implant tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca all on four ve all on six implant tedavisi için de dikişsiz implantı tercih edebilirsiniz.

Dikişsiz İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikişsiz implant tedavisi sonrası iyileşme süreci daha hızlı ve konforludur. Dikiş olmadığından kanama daha azdır. Dikiş alma gibi bir prosedüre gerek yoktur. Bununla birlikte klasik implant sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar dikişsiz implant sonrası da geçerlidir.

İmplant uygulanan bölgede anestezi sonrası ağrı ve şişlik olabilir. Bunu için doktorumuzun reçete edeceği ilaçlar ile ağrı kontrolü sağlanabilir. Şişlik için ise doktorumuzun tavsiyesi doğrultusunda buz kompresi yapılabilir.

Dikişsiz İmplantın Dezavantajı Var mı?

Yazımızda dikişsiz implantın birçok avantajından bahsetmiştik. Dikişsiz implantın dezavantajı olarak ise kullanılan teknolojiden dolayı fiyatlarının klasik implanta göre daha yüksek olması söylenebilir. Ayrıca bu yöntemin özel bir uzmanlık gerektirmesi sebebi ile Diş Polikliniği seçiminde daha bir dikkatli olunması gerekir. Diş hekimlerimizin ön muayenesi dikişsiz implantın sizin için avantaj ve dezavantajlarını daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.